• İngiltere Konsolosluğu adres, iletişim bilgileri
  • İngiltere Konsolosluğu adres, iletişim bilgileri
  • İngiltere Konsolosluğu adres, iletişim bilgileri

İngiltere Vize İşlemleri Hakkında

İngiltere Konsolosluğu, ancak İngiltere vize işlemleri için çalışmalar yürütmekte olan kurumlar aracılığıyla yapılan vize başvurularını kabul etmektedir. İngiltere vizesi için parmak izi ve fotoğraf çekimi prosedürü için konsolosluğa şahsen gelinmesi gerekirken fakat İngiltere vizesi için başvurular doğrudan İngiliz Konsolosluğuna yapılamayacaktır. İngiltere vizesi konusunda sizlere danışmanlık etmekte olan temsilcileriniz aracılığıyla başvurularınız gerçekleştirebilir, İngiltere Konsolosluğuna parmak izi vermek üzere gidebilirsiniz.

İngiltere vize başvuru formu 2009 yılının Nisan ayından itibaren tamamen İngilizce olarak doldurulmak üzere yenilenmiştir. İngiltere vize başvuru formunu yeterli ve iyi derecede bulunan İngilizce ile online olarak doldurabilir çıktısını alarak İngiltere vizesi için gerekli başvuru evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Son 5 yıl içerisinde pasaportunda İngiltere, Amerika ve Kanada vizesi bulunan vize başvuru sahipleri ise ticari bir davetiye ile ekspres vize (Fast Track) uygulamasından faydalanabileceklerdir. Fast Track yani İngiltere ekspres vize uygulaması ile 48 saat içerisinde başvurmuş olduğunuz kısa süreli İngiliz vizesi türünü alabilirsiniz.

İngiltere vize işlemleriniz için gerekli olan bazı evrakların vize başvurunuz öncesi İngilizce tercüme edilmesi ise zorunludur.

İngiltere Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde vize başvuru sahibini görüşmeye çağırabilirken bu görüşme İngiltere vizesi için bir mülakat olacaktır.

 

İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi için gerekli olan evrakları güncel tarihli ve eksiksiz olarak hazırlamalı ve hazırlamış olduğunuz başvuru dosyanızla İngiltere vize işlemleri için çalışmalar yürüten temsilciliklere gelerek İngiltere vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu direk olarak yapılan vize başvurularınızı kabul etmezken Konsolosluğa sadece parmak izi ve fotoğraf çekimi için gitmeniz gerekecektir. İngiltere vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi İngiltere vizesini alacağınızı garanti etmezken, vize başvurunuzun başarısız şekilde neticeleneceği anlamına da gelmemelidir. İngiltere vize başvuru işlemleriniz için sizlere danışmanlık etmekte olan temsilcileriniz ideal ve başarılı bir şekilde başvuru dosyanızı hazırlamanıza yardımcı olacaktır. İngiltere vizesini, İngiltere vize işlemleri için hizmet veren temsilcilikler aracılığıyla alabilirisiniz.

İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vize İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İngiltere vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış pasaportlar tercih edilmeli ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunmalı,

- İngiltere seyahat sürenizi kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası yapılmalı,

İngiltere Schengen gurubu ülkesi değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!