İngiltere Duyuruları

İngiltere Konsolosluğu » İngiltere İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu


İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul


İngiltere Konsolosluğu İstanbul İletişim


İngiltere Konsolosluğu İstanbul Adres: Meşrutiyet Caddesi, No:34 Tepebaşı – Beyoğlu / İSTANBUL


İngiltere Konsolosluğu İstanbul Telefon: (212)


İngiltere Konsolosluğu İstanbul Faks: (212) 334 64 01


İngiltere Konsolosluğu İstanbul E mail: www.bristishembassy.rg.tr


İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:


İngiltere Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri: Pazartesi, Cuma: 08.30 – 13.00 / 14.00 – 16.45


İngiltere Konsolosluğu İstanbul Tatil Günleri,

Emek ve Dayanışma Günü

Kurban Bayramı

Cumhuriyet Bayramı

Yılsonu nedeniyle yarım gün

Yeni yıl İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu harçlarının hesaplanması


İngiltere Konsolosluğu İstanbul, Başkonsolos: Bayan Jessica Mary HAND / 19 Ağustos 2008


İngiltere Konsolosluğu İstanbul İlçe/Semt: Beyoğlu


İngiltere Konsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi: Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova


İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunun Görevleri

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu, Türkiye ile İngiltere arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken İngiltere Konsolosluğu İstanbul diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir İngiltere temsilciliğidir. İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul ’un yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. İstanbul İngiltere Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan İngiltere vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında hizmet vermektir.


İngiltere Konsolosluğu İstanbul Nasıl Gidilir?

British Consulate İstanbul yani Türkiye İngiltere Konsolosluğu İstanbul adresi ve İngiltere Konsolosluğuna nasıl gidileceğine dair çeşitli ulaşım şekilleri bu bölümde mevcuttur. İngiltere İstanbul Başkonsolosluğuna toplu taşıma araçları ile ulaşabilmek için Taksim, Levent Metro hattının Taksim yahut Şişhane durağı konsolosluk adresine en yakın Metro durağı olurken, Metro hattının özellikle Şişhane durağı sizleri konsolosluğa en kısa şekilde ulaştıracak konuma sahiptir. Aynı şekilde bulunduğunuz bölgenin Taksim istikametine gitmekte olan toplu taşıma araçlarını kullanarak kısa bir yürüyüş mesafesinin ardından İngiltere Konsolosluğu İstanbul adresine ulaşılabilecektir. Aşağıda İstanbul İngiltere Konsolosluğu adresine ulaşabilmenizi sağlayacak ve direk olarak Tepebaşı durağından geçen bazı İETT otobüs numaralı mevcuttur.


İngiltere Konsolosluğu İstanbul Adresine giden Bazı Otobüs Numaraları,

İETT 71 AT – Ataköy – Taksim

İETT 80 T – Yedikule – Taksim

İETT 85 T – Esenler Metro - Taksim

İETT 73 F – Florya – Taksim

İETT 36 T – Cebeci – Taksim

İETT 71 T – Ataköy – Taksim

İETT 69 A – Mecidiyeköy – Yenikapı

İETT 83 O – Otogar – Taksim

İETT 53 E – Okmeydanı – Eminönü

İETT 61 B – Taksim – Beyazıt


NOT: İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Adresi, İngiltere Konsolosluğu İstanbul telefon numarası yukarıda bulunan bölümlerde mevcuttur. İstanbul İngiltere Konsolosluğuna bu iletişim yollarını kullanarak ulaşabilirsiniz. İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul, İngiltere’nin İstanbul’da bulunan en resmi temsilcisi olurken İngiltere hakkında iletişime geçebileceğiniz, bilgi alabileceğiniz ve İngiltere seyahatinize dair bir takım prosedürleri gerçekleştirebileceğiniz resmi bir İngiltere temsilciliğidir. İngiltere Büyükelçiliği Ankara ise yine İngiltere devletinin Türkiye’de bulunan bir başka resmi İngiltere temsilcisidir. İngiltere Konsolosluğu İstanbul, bölgede bulunan İngiltere vatandaşları için hizmet verirken ülke vatandaşlarının tüzel kişiliklerini hak ve menfaatlerini iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunur.

Ayrıca İngiltere Konsolosluğu İstanbul, İngiltere vizesi işlemleri ile ilgili de hizmetler verirken, İngiltere vizesi, İngiltere vize ücretleri, İngiltere turistik vize, İngiltere ticari vize, İngiltere uzun süreli ve kısa süreli vizelere dair işlemlerin, bilgi alışverişinin sürdürülebileceği resmi bir temsilciliktir. İngiltere Konsolosluğu İstanbul vize başvurularını sadece İngiltere vizesi işlemleri için çalışmalar yürüten temsilcilikler aracılığıyla yapılması koşuluyla kabul ederken, şahsi başvurularda bulunulamamaktadır. İstanbul İngiltere Konsolosluğuna vize işlemleri için sadece parmak izi vermek üzere ve gerekli görülmesi halinde mülakata çağırıldığında gidilebilecektir. 

Etiketler: ingiltere istanbul başkonsolosluğu, ingiltere vize, ingiltere vizesi, ingiltere vize ücretleri, ingiltere vizesi randevu, ingiltere konsolosluk iletişim, ingiltere konsolosluk adres ve telefon, ingiltere vize işlemleri, ingiltere vize red, ingiltere ligi, büyük britanya, ingiltere pasaportu

İngiltere Konsolosluğu resmi web sitesi: ukinturkey.fco.gov.uk/tr

Yasal Uyarı

Bu internet sitesi İngiltere Konsolosluğu resmi sitesi değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilcek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz.