Duyurular
» 32. ESCRS kongresi Londra'da. 5 gün sürecek olan kongreye Londra ev sahipliği yapacak. Dünyanın her yerinden katılımcılara kapılarını açan ESCRS (katarakt) kongresi 13-17 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşecektir.


»   Turistik İngiltere Vizesine Başvuranlar Dikkat ! Turist vizesi Birleşik Krallık'a turistik seyahatte bulunmak veya orada bulunan arkadaşlarınızı ziyaret etmek için başvurmanız gereken kategoridir (İngiltere turist vizesi). 18 yaşını henüz doldurmamış bireylerin çocuk ziyaretçi vizesine (child visitor) başvurmaları gerekir.6 aylık turist vizesi ile 6 ay boyunca İngiltere'ye istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Bu vize 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık süreler için verilir. Bu vize ile İngiltere'de yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışmak, mal üretmek, iş kurmak ya da eğitim almak mümkün değildir. Bu vizeyi alabilmek için en az 18 yaşında olmanız, seyahat süresince masraflarınızı karşılayacak durumda olmanız ya da masraflarınızın sponsorunuz (birinci dereceden bir akrabanız) tarafından karşılanması gerekir. Son 12 (on iki) ay içerisinde 6 aydan fazla süreyle İngiltere'de kalamazsınız. Bu vize (ingiltere turist vizesi) İngiltere'den uzatılamaz. Bu amaçla Birleşik Krallık sınırları içerisinde yapacağınız tüm başvurular doğrudan reddedilecektir. Bu vizeye (ingiltere turist vizesi) başvururken başvuru formunda belirttiğiniz dönüş tarihinize uymazsanız, fark edildiği an siz Birleşik Krallık sınırları içerisinde iken dahi iptal edilerek ülkenize geri gönderilebilirsiniz. İptal edilmese dahi bir sonraki ingiltere vizesi başvurunuzda bu durum karşınıza sorun olarak çıkar ve vize başvurunuz bir önceki vizenizde taahhüt ettiğiniz tarihlere uymadığınız için reddedilebilir. Yani, İngiltere'ye 8 günlüğüne turistik seyahatte bulunacağınızı belirtip zorunlu nedenler dışında 8 günden fazla kalırsanız bu durum bir sonraki başvurunuzda başınıza dert açabilir. Kontrolünüz dışındaki sebeplerden dolayı (pasaportunuzun çalınması, kaybolması veya hastalık v.b. durumlar) taahhüt ettiğiniz süreden daha uzun kalmanız halinde, bu durumları belgelerle kanıtlamanız menfaatinize olacaktır. Son 12 (on iki) ay içerisinde 6 aydan fazla süreyle İngiltere'de kalamazsınız. Bu vize (ingiltere turist vizesi) İngiltere'den uzatılamaz. Bu amaçla Birleşik Krallık sınırları içerisinde yapacağınız tüm başvurular doğrudan reddedilecektir.Bu vizeye (ingiltere turist vizesi) başvururken başvuru formunda belirttiğiniz dönüş tarihinize uymazsanız, fark edildiği an siz Birleşik Krallık sınırları içerisinde iken dahi iptal edilerek ülkenize geri gönderilebilirsiniz. İptal edilmese dahi bir sonraki ingiltere vizesi başvurunuzda bu durum karşınıza sorun olarak çıkar ve vize başvurunuz bir önceki vizenizde taahhüt ettiğiniz tarihlere uymadığınız için reddedilebilir. Yani, İngiltere'ye 8 günlüğüne turistik seyahatte bulunacağınızı belirtip zorunlu nedenler dışında 8 günden fazla kalırsanız bu durum bir sonraki başvurunuzda başınıza dert açabilir. Kontrolünüz dışındaki sebeplerden dolayı (pasaportunuzun çalınması, kaybolması veya hastalık v.b. durumlar) taahhüt ettiğiniz süreden daha uzun kalmanız halinde, bu durumları belgelerle kanıtlamanız menfaatinize olacaktır.Kaynak: Milliyet


» Türkiye ile İngiltere arasında Dışişleri Bakanlıkları Müsteşarları düzeyinde siyasi istişareler Sayın Müsteşar ve İngiltere Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Simon Fraser başkanlığındaki heyetler arasında 15 Nisan 2013 tarihinde Ankara’da düzenlenmiştir. İstişarelerde, ikili ilişkilerin yanısıra, AB’ye ilişkin hususlar ile güncel bölgesel ve uluslararası meselelerin ele alınmıştır.


» İngiltere İstanbul Başkonsolosluk Çalışma saatleri: Haftaiçi her gün 08.30 - 13.00 / 14.00 - 16.45


» İngiltere İstanbul Başkonsolosluk vize başvuru yapabilcek geçerli olan il İstanbul'dur


»   22 Bin İngiliz Turist Antalya'da Tarihi Ören Yerlerini Gezdi Antalya bölgesinde bu yıl 22 bin İngiliz turist, kültür turuna çıkarak tarihi ören yerlerini ziyaret etti. Son Dakika! Uzmanlar İngilizce Konuşma Sırrını Açıkladı Antalya bölgesinde bu yıl 22 bin İngiliz turist, kültür turuna çıkarak tarihi ören yerlerini ziyaret etti. Londra Kültür, Sanat ve Arkeoloji Vakfı Başkanı ve kültür turizmi uzmanı Doç. Dr. Denise Allen, Side Antik Kent'te yaptığı açıklamada, 2012 yılı içinde 22 bin İngiliz turistin kültür turuna çıktığını söyledi. Geçen yıl 14 bin İngiliz'in Antalya'da kültür turuna çıktığını belirten Allen, turun 12 gün sürdüğünü bu süre içinde Gazipaşa'dan Antalya'nın Muğla Fethiye ilçesi sınır beldesi Kınık'a kadar olan tüm antik kentleri gezdiklerini kaydetti. Tura genelde tarih ve kültür meraklılarının katıldığını belirten Allen, dünya genelinde ise her yıl 400 bin kişinin dünyanın değişik ülkelerinde tarihi ören yerlerini gezdiğini söyledi. Dünyada kültür turizminde lider ülkenin İngiltere, Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Fransa olduğunu aktaran Allen, Türkiye'nin de 5'nci ülke olduğunu dile getirdi. Allen, "Antalya, deniz, kum ve güneş turizminde olduğu gibi kültür turizminde de öncü bir şehir. Antalya'da çok sayıda antik şehir olması bölgeyi cazip kılıyor. Xanthos Antik Kent UNESCO koruması altında olduğu için Avrupalı kültür turizmi tutkunları için en çok merak edilen ören yeri. İkinci sırada Perge ve üçüncü sırada Side Antik Kent merak ediliyor. " diye konuştu. Antalya bölgesinde bu yıl 22 bin İngiliz turist, kültür turuna çıkarak tarihi ören yerlerini ziyaret etti.Londra Kültür, Sanat ve Arkeoloji Vakfı Başkanı ve kültür turizmi uzmanı Doç. Dr. Denise Allen, Side Antik Kent'te yaptığı açıklamada, 2012 yılı içinde 22 bin İngiliz turistin kültür turuna çıktığını söyledi.Geçen yıl 14 bin İngiliz'in Antalya'da kültür turuna çıktığını belirten Allen, turun 12 gün sürdüğünü bu süre içinde Gazipaşa'dan Antalya'nın Muğla Fethiye ilçesi sınır beldesi Kınık'a kadar olan tüm antik kentleri gezdiklerini kaydetti.Tura genelde tarih ve kültür meraklılarının katıldığını belirten Allen, dünya genelinde ise her yıl 400 bin kişinin dünyanın değişik ülkelerinde tarihi ören yerlerini gezdiğini söyledi.Dünyada kültür turizminde lider ülkenin İngiltere, Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Fransa olduğunu aktaran Allen, Türkiye'nin de 5'nci ülke olduğunu dile getirdi.Allen, "Antalya, deniz, kum ve güneş turizminde olduğu gibi kültür turizminde de öncü bir şehir. Antalya'da çok sayıda antik şehir olması bölgeyi cazip kılıyor. Xanthos Antik Kent UNESCO koruması altında olduğu için Avrupalı kültür turizmi tutkunları için en çok merak edilen ören yeri. İkinci sırada Perge ve üçüncü sırada Side Antik Kent merak ediliyor. " diye konuştu.  


»   Yeni Yıl 1 Ocak İyi Cuma Her yıl değişiyor Paskalya Her yıl değişiyor Mayıs Günü Bayramı 6 Mayıs Altın Jübile Bayramı 3 Haziran İlkbahar Bayramı 4 Haziran Yaz Bayramı 26 Ağustos Noel 25-26 Aralık İngiltere Türkiye temsilcilikleri aşağıda bulunan tarihlerin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil ve günlerinde de kapalı olacaktır. Yeni Yıl 1 Ocakİyi Cuma Her yıl değişiyorPaskalya Her yıl değişiyorMayıs Günü Bayramı 6 MayısAltın Jübile Bayramı 3 Haziranİlkbahar Bayramı 4 HaziranYaz Bayramı 26 AğustosNoel 25-26 Aralık  


» İngiltere vize başvuruları İngiltere vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilirken, İngiltere vize işlemleri için parmak izi ve biometrik bilgi alımı İngiltere Konsolosluklarında gerçekleşecektir.


» Consultation for England, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for England; Türkiye’ de bulunan İngiltere Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve İngiltere vize işlemleri üzerine büyük bir bilgi havuzu olma yolunda çalışmalar sürdürürken, Türkiye’ de bulunan İngiltere temsilciliklerine dair ayrıntılı bilgileri. İngiltere Konsolosluklarının çalışma saatlerini. İngiltere Konsolosluklarının vize bölümü çalışma saatlerini. Türkiye İngiltere temsilciliklerinin resmi tatil günlerini ve İngiltere seyahatin de bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya TC vatandaşlığı bulunan kimselerin İngiltere vize işlemlerinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair kapsamlı bilgileri, nitelikli anlamda gözlem ve karşılıklı diyaloglarla edinilmiş doğru bilgileri kamuya açık bir şekilde sunmakta ve paylaşım göstermektedir. Consultation for England web sitesinde bulunan bilgilerin doğru ve güncel bilgiler olmasına büyük bir özen gösterilmekte, hatalı ve güncelliğini korumayan bilgilerin yeni bilgilere ulaşılınca yer değiştirilmesine yine aynı titizlikle yaklaşılmaktadır. Consultation for England web sitesi içeriğinde bulunan bilgileri destekleyen, bu bilgileri büyüten ve derin bir perspektif kazandıran yeni bilgilerin sizlerde mevcut olması halinde bu bilgileri Knight SP iletişim adreslerini kullanarak Knight SP ailesi ile paylaşabilir, güvenli ve teyit edilmiş bilgileri 48 saat içerisinde Consultation for England web sitesinin bilgi havuzuna kazandırabilirsiniz. Consultation for England‘ a dair bilgi, proje ve reklam verme gibi öncelikleriniz için info@knightsp.org iletişim adresini kullanabilirsiniz.


İngiltere Vize Başvuru Formuİngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu, İngiltere Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir belgedir. İngiltere vize başvuru formu online işlem yapılan bir form olurken, doldurma işleminin tamamlanmasının ardından çıktısı alınarak İngiltere vize başvuru evrakları arasına eklenmelidir.

İngiltere vize başvuru formu
2007 Nisan ayı itibariyle tamamen İngilizce olarak yenilenmiştir. İngiltere vize başvuru formu tamamen İngilizce ve eksiksiz olarak doldurulması gerekirken gerçeğe uygun bilgiler verilmelidir. Türkiye İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vize başvuru sahipleri hakkındaki bilgilere büyük oranda vize başvuru formu aracılığıyla edinebilmektedir. İngiltere Konsolosluğu vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmasını istemektedir. Eksik ve hatalı doldurulan vize başvuru formları ise başvurularınızın başarılı olma ihtimalini azaltacaktır.

İngiltere vize başvuru formu, İngiltere vize işlemlerinin en önemli bölümlerinden biridir. İngiltere vize başvuru formunun doldurulması ve İngiltere vize evrakları arasında bulundurulması zorunlu olurken, İngiltere vize başvuru formunun olmaması halinde ise vize başvurularınız kabul edilmeyecektir.

İngiltere vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, İngiltere vizesi almış olmanız bu ülkeye girişinizi garanti etmeyeceği, vize süreniz dolmadan ülke sınırlarını terk edeceğinizi, İngiltere vize işlemleri süresince gerçeğe uygun bilgiler vereceğinize dair bir içeriği de sahiptir.


İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formu Türkçe olarak hazırlanmış bir belge değildir. İngiltere vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalı ve büyük harf kullanılmalıdır. İngiltere vize başvuru formu doldurma işlemi online olarak yapılırken, doldurma işlemi sonrası çıktısı alınmalıdır.

Ayrıca İngiltere vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler, İngiltere vizesi evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemelidir.


İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vize Başvuru Formunun İngilizce Doldurulması Zorunlu mu?

İngiltere vize başvuru formu tamamen İngilizce olarak düzenlenmiş bir belgedir. İngilizce olarak doldurulması ise zorunludur.


İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

İngiltere vize başvuru formu online bir formdur, İngiltere Konsolosluğunun İngiltere vize başvuru formu ile ilgili web düzenlemelerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu resmi web sitesi: ukinturkey.fco.gov.uk/tr