İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğunun Adresi 

 Cumhuriyet, Atatürk Cad. Likya İş Merkezi No:202, 48303 Fethiye/Muğla

Fethiye İngiltere Fahri Konsolosluğu Telefonu 

(0252) 614 63 02

Fethiye Fahri Konsolosluğu İngiltere Çalışma Saatleri 

Fethiye Fahri Konsolosluğu İngitere Pazartesi, Cuma:  09:00- 16: 30 saatleri arasında konsolosluk hizmeti sağlamaktadır.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi 

Muğla ilinin Fethiye, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ilçeleri ile Antalya ilinin Kaş ve Kalkan ilçelerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar, vize işlemlerini ve konsolosluk işlemlerini İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler. İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu'nun görev bölgesinde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Hizmet Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acentelerine yapabilirler.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğunun Görevleri 

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu, Birleşik Krallık Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında 'nin menfaatlerini korumak, geliştirmek ve tanıtımına katkıda bulunmak.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve uyrukluğunu taşıyan tüzel kişilere yönelik konsolosluk himayesi sağlamak.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu özel olarak yetkilendirildiği takdirde, konsolosluk işlemlerini yerine getirmektedir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen diğer görevleri yerine getirmektir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu 2021 Resmi Tatil Günleri 

Fethiye Fahri İngiltere Konsolosluğu ve diğer İngiltere Türkiye Temsilciliklerinin, Birleşik Krallık Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.   

1 Ocak Yılbaşı
2 OcakYeni Yıl
10 NisanPaskalya
13 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
21 Mayıs Göğe Yükseliş Günü
25-26 Mayıs Ramazan Bayramı
1 HaziranPanktot Yortusu
3 TemmuzBağımsızlık Günü
15 TemmuzMilli Birlik ve Demokrasi Günü
30-31 Temmuz/3 AğustosKurban Bayramı 
30 Ağustos Zafer Bayramı
28-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
24-25 AralıkNoel Tatili
31 AralıkYılbaşı Arefesi

 

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu, İngiltere vize işlemleri

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğuna Vize Başvurusu Nasıl Gerçekleşir?

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için gerekli evraklarını temin ederek vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir.  İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemesinden dolayı vize başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar (TLS Contact) ya da İngiltere Vize Hizmet Merkezleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmelidirler. Devamı...

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nedir?

İngiltere Vize müracaatının yapılabilmesi için Online Vize Başvuru Formu,  İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi Visa4UK üzerinden hesap oluşturularak yanıtlanması gerekmektedir. Açılan sayfadan, online İngilizce Vize Başvuru Formu üzerinde; vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce yanıtlaması önemlidir. Sistem, formun tam yanıtlanma işlemi bitmeden onay vermemektedir.Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, başvuru sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır. ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır. 

Fethiye Fahri Konsolosluğu İngiltere Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Gerçekleşir?

İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vizesi için müracaatları randevu ile kabul etmektedir. Resmi web sitesine online başvuru sırasında;  portalda yer alan “Book Appointment” bölümüne girerek, sistemden başvuru için uygun olan randevu tarihine yönlendirme yapılmaktadır.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Vize Reddinin Sebepleri Nelerdir?

İngiltere Konsolosluğuna beyan edilmiş olan banka hesap dökümü vizenin sonucunu etkileyen en önemli belgedir. Banka hesap dökümünün her sayfası banka yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalanmış olmalıdır. İmzalayan yetkilinin imza sirkülerinin fotokopisi ek evrak olarak sunulmalıdır. İngiltere Konsolosluğu, 3 aylık olması gereken banka hesap dökümünde hesap hareketliliğine dikkat etmektedir. Başvuru sahibi tarafından son anda girilen büyük bir meblağ var ise; vize reddi sebeplerinden biridir. Geçmiş hesap hareketlerinde bu miktarda büyük meblağ giriş çıkışları var ise; son anda girilen para miktarı rahatsız edici olmamaktadır. 6 haneli çok yüklü bir para girişi oldu ise; bu paranın kaynağının mutlaka kanıtlayıcı belgelerin sunulması önemlidir (Örneğin: ev satışı, araba satışı sonucu büyük miktar girişi oldu ise satış sözleşmesinin fotokopileri). Bankada vadesiz hesapta bulunan para miktarının, yapılacak seyahat süresine uygun olması gerekmektedir. Eğer İngiltere seyahatine eşlik eden 1. dereceden akrabalar varsa; sponsorluğunu siz yapıyorsanız bu kişilerin de masraflarını karşılayacak bir miktarın bakiye de görülmesi gerekir.

İngiltere'ye bir davet üzerine gidilecek olması halinde, davetiyeyi gönderen kişinin İngiltere Göçmenlik Ofisi tarafından aranacağı için iletişim bilgilerinin ve davet edilen kişilerin bilgilerinin davetiyede doğru yazıldığından emin olunmalıdır. 

Vize başvuru sahibinin iş geçmişi olmaması ya da çalışıyor olduğu kurumda 1 yılını doldurmamış olması halinde vize reddi alınmaması için vize müracaatının 1 yılın dolması halinde yapılması dikkat edilmesi gereken diğer bir unsurdur. 

Online İngiltere Vize Başvuru Formunda beyan edilen bilgilerin doğru ve tutarlı olmaması ve aynı zamanda sunulan evraklarla birbirini desteklememesi vize reddi sebebidir.

İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahibinin geçmişte yaptığı yurtdışı seyahatler çok önem arz etmektedir. Eski pasaportların mutlaka yeni pasaport ile birlikte Konsolosluğa sunulması vize reddi ihtimalini azaltacaktır. 

İngiltere Konsolosluğu, yapılan başvurularda sunulan evrakların eksiksiz ve seyahatinin sebeplerini kanıtlayıcı gerekçelerin doğru şekilde ortaya konulduğunu görmek istemektedir. Konsolosluk eksik evrakla yapılan başvurularda eksik evrağı talep etmeksizin vize reddi kararı verebilmektedir. (eksik evrağın önemine göre).

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Haritada Nerededir?