Geçici Çalışma - Devlet Yetkili Değişim vizesi

Geçici Çalışma - Devlet Yetkili Değişim vizesi için hangi durumlarda başvuru yapabilirim?

İngiltere vizesi için daha önce Akademisyenler sadece davet mektubu ile başvuru yaparak Akademik vize alıp 1 yıla kadar İngiltere’ye araştırma ya da gözlemci olarak gidebiliyorlardı. Bu yıl yapılan değişiklikle birlikte Akademik sebeplerle yapılacak ziyaretler Tier5 başlığı altına toplandı. Akademik ziyaretle gidecek olan kişiler mutlaka COS Mektubu almaları gerekir. Aldığı COS mektuplarında hangi vize türüne başvuracakları yazmaktadır.

Geçici Çalışma - Devlet Yetkili Değişim vizesi Başvuru Koşulları nelerdir?

  • İngiltere’deki çalışacağınız kurumdan, şirketten bir sponsorluk referans numarası sertifikası (COS Mektubu) göndermesi gerekir. Sponsorluk sertifikası, iş ve kişisel bilgileriniz hakkında bilgi içerdiği gibi, çalışma saatlerinizi, sizinle birlikte “depented” olarak yanınızda eşinizi veya çocuklarınızı getirip getiremeyeceğinizi de belirten, başvuru yapabilmeniz için tüm gerekeli bilgileri veren bir belgedir.( Başvuru formunu doldururken bu belgedeki bilgilere göre doldurmanız gerekir)
  • Sponsorluk sertifikanız size verildiği tarihten itibaren 3 ay geçerlidir. Bu sertifika numarasını doğru ve eksiksiz olarak Başvuru formunuza girmeniz gerekir.
  • İngiltere’de kendinizi geçindirmek için yeterli paranız bulunması gerekir. Konsolosluk bu vize türüne başvuran kişinin bankasında 1,270 Sterlininiz olmasını istemektedir. (Eğer Türkiye’den herhangi bir kurumdan bursunuz varsa bu şartı yerine getirmenize gerek yoktur.) Bu para miktarının 28 gün bankada eksilmeden durması gerekmektedir. 28. gün Bankanızdan döküm alırken İngilizce ön yazı almalı ve bu paranın eksilmeden 28 gün boyunca durduğu bu ön yazı içinde belirtilmelidir. Aldığınız banka dökümü İngilizce olmalıdır. (Eğer İşvereniniz bu ödemeyi yapacağını taahhüt ediyorsa bankanızda 1,270 Sterlin olmasına gerek yoktur.)
  • Eğer size bağlı olarak İngiltere’de oturum almak için yanınızda ailenizi götürmek istiyorsanız; eşiniz için 285 Sterlin, bir çocuk için 315 Sterlin, ilave her çocuk için 200 Sterlin bankanızda 28 gün boyunca bulunması gerekir.
  • İşvereniniz, İngiltere’deki yapacağınız iş doktora düzeyinde veya daha yüksek bir hassas konuyu araştıran içeriye sahipse geçerli bir Akademik Teknoloji Onay Programı (ATAS) sertifikası talep eder. Bu hassas konulardaki araştırma yapacak olan akademisyenler ve öğrenciler, İngiltere’de eğitim almadan veya araştırmaya başlamadan önce Akademik Teknoloji Onay Programı ( ATAS ) sertifikasına başvurmalıdır.

Geçici Çalışma - Devlet Yetkili Değişim vizesi için bilgi vermeye çalıştık. İngiltere vizesi için başvuruları için sitemizdeki bilgileri kontrol edebilirsiniz.